SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

13 lutego 2023 roku odbyło się kolejne spotkanie wolontariuszy, którzy uczą osoby z Ukrainy języka polskiego. Kończymy kolejny semestr nauki i od marca kontynuujemy następny. 

БЕЗКОШТОВНІ УРОКИ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Польська Академія Суспільних і Гуманітарних Наук ( Polish Academy of Social Sciences and Humanities) і Фонд Польської Академії Суспільних і Гуманітарних Наук ( Fundacja Polskiej Akademii Nauk Społecznych i Humanistycznych) з березня 2022 року проводять безплатні лекції польської мови для українців. У зв’язку з дуже великою зацікавленістю ми будемо продовжувати навчання. На даний момент лекції відбуваються раз на тиждень, дві години лекції (1,5 року) у форматі он-лайн змогою по Meet.

Щоб зареєструватися, будь ласка, заповніть форму, доступну тут
Кінцевий термін подання – 11 листопада 2022 року.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem lekcjami szukamy osób, które chcą uczyć języka polskiego.

ZAKOŃCZENIE ROKU

27 czerwca oficjalnie zakończyliśmy pierwszy etap nauki języka polskiego dla naszych gości z Ukrainy. Część grup w wakacje będzie pracowała dalej, inni wracają na lekcje od września.
To były niesamowite cztery miesiące dla nas wszystkich 🙂
Bardzo dziękujemy naszym nauczycielom za takie zaangażowanie i tak owocną pracę, a naszym słuchaczom za ciężką pracę 🙂 🙂 🙂
Dziękujemy wszystkim za niezwykle dobrą atmosferę i relacje, które pewnie zostaną na lata 🙂

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

21 czerwca odbyło się kolejne – ostatnie przed wakacjami – spotkanie wolontariuszy, którzy uczą naszych gości z Ukrainy języka polskiego jako obcego. Oczywiście wielkie chęci i plany kontynuacji po wakacjach 🙂 🙂 🙂 Serdecznie dziękujemy!

SPOTKANIE SŁUCHACZY JĘZYKA POLSKIEGO ORAZ WOLONTARIUSZY

28 maja w Warszawie odbyło się spotkanie słuchaczy języka polskiego z Ukrainy z naszymi wolontariuszami 🙂
Było to niezwykłe wydarzenie, które na zawsze zostanie w naszej pamięci!
Spotkaliśmy się w Centrum Kultury Wilanów przy samym Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
Wydarzenie rozpoczęła Rektor PASSH i Prezes Fundacji dr Aleksandra Jędryszek-Geisler.
Gośćmi honorowymi były Pani Marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Pani Weronika Marczuk, które w części oficjalnej miały swoje wystąpienia. Bardzo dziękujemy za udział.
Następnie Pani Paulina Gładkowska wykonała utwór muzyczny po ukraińsku. Dziękujemy!
Następnie zjedliśmy wspólny obiad. Dziękujemy Restauracji Staroświeckiej w Warszawie.
Podczas całego spotkania o część animacyjną dbał Pan Artur Górski-Motyl z Fundacji Groteka. Dziękujemy!
Po południu zwiedzaliśmy wspólnie Warszawę, a wieczorem zaproszeni zostaliśmy do Piwniczki Oki Doki, w której spędziliśmy miło czas. Dziękujemy!
O 21.30 obejrzeliśmy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann. Spotkanie zakończyło się w późnych godzinach nocnych 🙂
Wszystkim uczestnikom jesteśmy niezmiernie wdzięczni za przybycie, a darczyńcom za pomoc w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia!
Już jutro (28 maja) w Warszawie spotkanie naszych wolontariuszy z naszymi gośćmi z Ukrainy, których od marca uczymy języka polskiego 🙂
W spotkaniu wezmą również udział Pani Poseł Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Pani Weronika Marczuk 🙂

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

17 maja odbyło się kolejne spotkanie naszych wolontariuszy – nauczycieli języka polskiego, którzy od marca prowadzą zajęcia dla gości z Ukrainy. Dziękujemy!!! 
Już wkrótce na żywo spotkanie słuchaczy i nauczycieli w Warszawie 🙂

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

27 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie naszych nauczycieli/wolontariuszy za nami 🙂 Zgłosiło się ponad 350 osób z Ukrainy chętnych do nauki języka polskiego. Dzięki Wam możemy bezpłatnie uczyć i w ten sposób pomagać. Dziękujemy.

WIZYTA W RADIO WARSZAWA

Dziś (12 kwietnia) na żywo w Radio Warszawa dr Aleksandra Jędryszek-Geisler oraz mgr Monika Plata przybliżyły działalność naszego Zrzeszenia Szkół Przedmiotów Ojczystych oraz Centrum Kultury i Nauki Języków Obcych PASSH. Od miesiąca już uczymy języka polskiego ponad 200 osób z Ukrainy i nadal powstają kolejne grupy. W najbliższy wtorek lekcje zacznie następna z grup.

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY

26 marca kolejne spotkanie naszych nauczycieli, którzy prowadzą bezpłatne lekcje języka polskiego dla osób z Ukrainy za nami.
Już drugi tydzień uczymy ponad 20 grup więc była owocna wymiana doświadczeń 🙂
Dziękujemy, że pomagacie, dzięki temu możemy razem pomagać!!!

SPOTKANIE Z OSOBAMI Z UKRAINY

Pierwsze spotkanie z osobami z Ukrainy, które chcą się u nas uczyć języka polskiego za nami  (17 marca) 🙂 Zaczęły się już też pierwsze lekcje. Na razie ruszyły 24 grupy 🙂 Dziękujemy naszym lektorom za zaangażowanie, poświęcany czas i chęć pomocy!

KURS DLA WOLONTARIUSZY

Zapraszamy wszystkich wolontariuszy, którzy zgłosili się do nas oraz wszystkich innych na bezpłatny kurs dla wolontariuszy chcących uczyć języka polskiego Ukraińców. Kurs prowadzony jest w formie on-line.
Organizatorem jest nasz partner Wydział Filologiczny, Uniwersytet Gdański a prowadzącą prof. dr hab. Aneta Lewińska
Serdecznie zapraszamy!

BEZPŁATNE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO