CYBERWYCHOWANIE, CYBEREDUKACJA – WYKŁAD

Serdecznie zapraszamy na wykład

„Cyberwychowanie i cyberedukacja jako wyzwanie dla współczesnej pedagogiki”

29 sierpnia 2023

godz. 19.00

czas londyński

Jeśli z obawą podchodzisz do mediów społecznościowych, albo wręcz przeciwnie, codziennie z nich korzystasz, to webinar jest dla Ciebie! Na wykład zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby lepiej rozumieć cyberprzestrzeń w której funkcjonują dzieci i młodzież. W czasie spotkania dowiesz się:

  • Czym są media społecznościowe i jakie mają cechy ?
  • Kim jest cyfrowy tubylec, a kogo charakteryzuje pojęcia pokolenie Alpha?
  • Jakie treści szkodliwe znajdziesz w mediach społecznościowych?
  • Jak zdefiniować wychowanie i edukację w cyberprzestrzeni?
  • Czym jest współczesna edukacja medialna i dlaczego ważne jest oswojenie z technologiami?

Wykład poprowadzi dr Ewa Wojtowicz

Psycholog, terapeuta EMDR, coach (ICC), tutor.  Trener i wykładowca z zakresu rozwoju tzw „people skills”, psychologicznych kompetencji specjalistycznych oraz zastosowań psychologii w edukacji i biznesie. Nauczyciel akademicki z ponad 20-letnim stażem na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych. Aktualnie zatrudniona na stanowisku adiunkta w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie i Polish Academy of Social Sciencies and Humanities w Londynie (PASSH). Organizator procesów dydaktycznych w ramach współpracy z uczelniami wyższymi na stanowiskach dziekana Wydziału Psychologii, prodziekana i pełnomocnika dyrektora Instytutu Pedagogiki i Psychologii, kierownika merytorycznego specjalności, kierownika studiów podyplomowych czy opiekuna praktyk. Koordynator projektu Erasmus+ w PASSH rozwijającego kompetencje dydaktyczne nauczycieli polonijnych.
Jako psycholog prowadzi praktykę z zakresu pomocy psychologicznej i poradnictwa psychologicznego. Współpracowała przy dwóch projektach gier komputerowych dla dzieci i młodzieży z zakresu orientacji zawodowej.
Ukończyła szereg szkół i studiów podyplomowych podnoszących kwalifikacje zawodowe min. Szkoła Trenerów Biznesu (certyfikat trenera biznesu, Grupa SET), Studium Pomocy Psychologicznej i Interwencji Kryzysowej (IPZ), Studium Psychoterapii Psychodynamicznej (kurs wstępny, KCP), Terapia EMDR, TSR (I stopień). Poszerza również swoje kompetencje w obszarze zarządzania i pedagogiki na uczestnicząc w studiach podyplomowych: Zarządzanie w biznesie (WSNP), Zarządzanie w Oświacie (WSNP) czy Doradztwo Zawodowe (WSNP).
 
Wykład jest bezpłatny, czas trwania około 45 minut. Aby wziąć udział należy się zarejestrować poniżej. Dzień przed wykładem wszystkie zarejestrowane osoby otrzymają link do połączenia.