NA CZYM POLEGAJĄ STUDIA PODYPLOMOWE I JAKIE MAJĄ ZASTOSOWANIE?

Myślisz o tym, jak znaleźć efektywne sposoby na rozwój kariery zawodowej? W tym przypadku świetnie sprawdzi się poszerzanie kwalifikacji poprzez wybór studiów podyplomowych. Dowiedz się więcej przydatnych informacji na ich temat.

Kiedy można zrobić studia podyplomowe?

Pierwszą oraz niezwykle istotną kwestią jest zagadnienie związane z momentem, kiedy warto rozpocząć swoje studia podyplomowe. Jeśli kształcenie wyższe masz już za sobą, ale wciąż czujesz niedosyt wiedzy i chcesz uzyskać korzystną pomoc – to już najwyższy czas. W kwestii terminu rozpoczęcia tego typu studiów można wyróżnić również kilka czynników wpływających na przyspieszenie decyzji. Wśród nich znajdują się m.in.:

  • wypalenie zawodowe,
  • niskie zarobki,
  • chęć poszerzenia kwalifikacji,
  • możliwość zdobycia wyspecjalizowanej wiedzy,
  • oraz konieczność wprowadzenia zmian w karierze zawodowej ze względu na konkretne uwarunkowania zewnętrzne.

Jeśli któryś z powyższych punktów Cię dotyczy, warto postawić na dalszą edukację. Dzięki niej, nie tylko zdobędziesz lepsze wykształcenie, ale i korzystnie wpłyniesz na swój rozwój osobisty. W czym więc jeszcze mogą pomóc Ci studia dyplomowe?

Czy warto robić studia podyplomowe?

Wiele osób często waha się do ostatniego momentu, nim podejmie decyzję o dokonaniu zapisu na dodatkowe studia. Jest to prawdopodobnie spowodowane niewiedzą, jak wiele widocznych korzyści mogą przynieść one w krótkim czasie. Najważniejsze zalety studiów podyplomowych, o których warto wspomnieć to np.:

  • faktyczny wpływ na zwiększenie zarobków w dotychczasowej pracy,
  • możliwość przebranżowienia się w celu uzyskania lepszej oferty zawodowej,
  • specjalistyczne wykształcenie w danej dziedzinie,
  • obszerniejsze CV,
  • a także zyskanie nowych, cennych umiejętności.

Jak widzisz, studia podyplomowe pozwalają przede wszystkim na zdobywanie nowych kompetencji zawodowych. Dzięki temu w niekrótkim czasie możesz podnieść swoje kwalifikacje, aby uzyskiwać coraz lepsze oferty w wybranej przez siebie branży. Szczególnie istotną zaletą takiego rodzaju kształcenia jest także samorozwój – dzięki niemu nie tylko poczujesz, że nie stoisz w miejscu, ale i odnajdziesz w sobie motywację do dalszej pracy.

Jakie studia podyplomowe wybrać?

Ostatnim, wyjątkowo ważnym krokiem jest wybór odpowiednich studiów podyplomowych, które wpiszą się w Twoje potrzeby. Jeśli chcesz zapewnić sobie dogodne miejsce na rynku pracy, warto stawiać na rozwój w intersującej Cię dziedzinie, dzięki czemu uzyskasz dodatkową motywację do pracy. Przykładowo, możesz zdecydować się na kształcenie w obrębie tematyki, do której odczuwasz szczególne przywiązanie oraz chcesz pozyskać nową, przydatną wiedzę z jej zakresu.

W Polish Academy of Social Sciences we współpracy z Wydziałem Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego prowadzimy studia podyplomowe Nauczanie języka polskiego jako obcego. Stanowią one świetną okazję do zyskania kolejnych, przydatnych kompetencji. Z kolei dodatkową zaletą jest nauka w trybie zdalnym, dzięki której wcale nie musisz się obawiać braku czasu na realizację materiału. W ten sposób już nic nie przeszkodzi Ci na drodze dalszego rozwoju. Więcej informacji znajdziesz tutaj.